Pro náš spokojenější život

Našimi dnešními činy tvoříme svoji zítřejší realitu!
Jste na štíru se svým časem, takže občas máte pocit, že Váš fyzický i psychický potenciál je vyčerpán?

Více informacíČlánky

Od Nového roku bude platit opět předkupní právo

Přidáno 22.12.2017

Vlastníte spoluvlastnický podíl na nemovitosti? V tom případě zpozorněte. Povinnost nabídnout svůj spoluvlastnický podíl svým spoluvlastníkům tu v minulosti byla, nový občanský zákoník ji zrušil - takže dnes neplatí, ale to se změní už 1.1.2018.

 

Zobrazit celý článek

Proč a jak vytvořit finanční rezervu

Přidáno 16.10.2017

Žijeme ve světě, kdy se velká část populace neustále “honí” za nejnovějšími modely materiálních věcí. Ať už je to ultra mega giga HD televize, pračka, která za vás téměř i vyžehlí a složí prádlo do skříně nebo auťák, co má pod kapotou o pár hřebců více, než ten sousedovic. To vše stojí spoustu peněz a lidé pak žijí od výplaty k výplatě. Ale co když se přihodí nečekaná událost? Co když budete okamžitě teď hned potřebovat větší obnos peněz? Máte kam sáhnout? Máte připravenou dostatečně velkou finanční rezervu?

Zobrazit celý článek

Základní pyramida finančních potřeb

Přidáno 18.07.2017

Pyramida finančních potřeb nám ukazuje cestu, jak bychom v ideálním případě měli nakládat se svými finančními prostředky tak, aby jsme se nedostali do nepříjemných životních situací. Stejně tak, jako se luxusní vila staví od betonových základů, tak i správa peněz má svá pravidla.

Zobrazit celý článek

Rozvod a hypotéka na krku. Co s tím?

Přidáno 24.04.2017

Na začátku téměř idylický vztah plný romantiky, kdy se dva rozhodnou žít život společně, zařídí si hypotéku a postaví rodinný domeček. Časem se ovšem objeví černé mraky a vztah až v polovině případů skončí rozvodem. Hypotéka je však často spočítaná na více než 25 let. Co teď s tím? Jaké existují možnosti řešení takovéto situace?

Zobrazit celý článek

Srážka na sjezdovce se vám může pěkně prodražit

Přidáno 06.03.2017

Lyžařská sezóna je v plném proudu a davy lidí vyrážejí začátkem víkendu do hor. Na svahu pak můžete potkat několik typů lidí. Potkáme zde ty, kteří přijeli relaxovat, pročistit si hlavu od každodenních starostí, ale také ty, kteří si na svahu potřebují něco dokazovat, chovají se arogantně a nějaké zásady bezpečné a ohleduplné jízdy jim nic moc neříkají. I když věřím, že zrovna vy nepatříte do druhé kategorie, opakování je matka moudrosti - jezděte BEZPEČNĚ! Jakmile totiž srazíte například obchodníka na burze, může po vás požadovat odškodné ve výši třeba i několik milionů korun… A to už dokáže narušit rodinný rozpočet.

Zobrazit celý článek

K reklamaci zboží vám stačí i pouhá fotografie účtenky

Přidáno 14.02.2017

Určitě už se vám stalo, že jste si koupili zboží, které se po nějaké době rozbilo a museli jste jej reklamovat. Jenže kde je ta zpropadená účtenka? Když už ji po dlouhém hledání najdete na tom nejméně pravděpodobném místě, zjistíte, že se na ní již podepsal zub času a text není k přečtení. Co teď? Věděli jste, že k uznání reklamace nemusíte předložit originální účtenku, ale že vám stačí pouze její fotografie, uložená například v mobilním telefonu?

Zobrazit celý článek

Už máte část svých úspor ve zlatě?

Přidáno 10.02.2017

Všimli jste si, že žijeme ve velmi neklidné době? Vše se nám přímo před očima mění. Jen banky si mnou ruce, protože za loňský rok jim přibyly miliardy naspořených peněz na účtech jejich klientů. A kolik jim za jejich úspory platí úroků? 

 

Zobrazit celý článek

Nevhodný dárek? Prodejce není povinen ho vyměnit

Přidáno 16.01.2017

Už jste někdy dostali nevhodný dárek? Obrovskou radost při jeho rozbalování může snadno vystřídat zklamání, když vám (typicky oblečení) nepadne a je příliš těsné nebo naopak volné. Co s tím? Zajít do obchodu a nechat si vyměnit velikost? Většina obchodníků vám vyjde vstříc, ovšem nezapomínejte na to, že to není jejich povinnost a byla by chyba s tím automaticky počítat.

Zobrazit celý článek

Na co si dát pozor při vyřizování hypotéky

Přidáno 24.10.2016

Více než polovina rodin a párů touží po vlastním bydlení a vyhnout se tak placení nájmů na byt, který stejně nikdy nebude v jejich vlastnictví. Současná doba tomu nahrává, neboť úroky hypotéky jsou na rekordním minimu a na úvěr tak dosáhne daleko více lidí, než tomu bylo před několika lety. Měsíční splátka se pak rovná, nebo je ještě nižší, než původní nájem. Vidina rodinného domu se zahradou a splácení “do svého” je lákavá, ale dejte si pozor, ať nenaletíte při vyřizování hypotéky.

Zobrazit celý článek

Půjčka pro mladé lidi s dítětem

Přidáno 19.09.2016

Mladí lidé si často zařizují nejrůznější úvěry, zejména pak na bydlení. Problém může nastat tehdy, když si o půjčku zažádá mladý pár s dítětem, který je z hlediska posuzování schopnosti splácet postaven hůře, než bezdětný pár. Od konce dubna letošního roku si mladé páry s dítětem mohou zažádat o úvěr u Státního fondu rozvoje bydlení, kde si mohou půjčit až 600 000 Kč.

Zobrazit celý článek

Pro půjčku už nemusíte jen do banky

Přidáno 16.08.2016

Když si člověk potřeboval ještě před několika lety půjčit peníze, prakticky jedinou možností byl úvěr od banky. Zájemci se však často setkávali s nepřiměřenými úroky, kvůli kterým se spoustu lidí dostalo do finanční pasti. V současné době získávají stále více na popularitě tzv. půjčky od lidí lidem, kdy se skládá větší počet investorů na celkové částce, která je zatížena výrazně nižším úrokem.

Zobrazit celý článek

Co byste měli vědět o pojištění zavazadel

Přidáno 11.07.2016

Nastává čas dovolených a s tím i souvisejících otázek. Vyplatí se pojištění zavazadel? Může se stát, že se váš kufr cestou ztratí, přepravce jej poškodí nebo se najde člověk, kterýsi jej bez váhání přivlastní a rychle zmizí. O pojištění zavazadla a věcí v něm se tedy rozhodně vyplatí alespoň přemýšlet, než mít zkaženou celou dovolenou. I zde však platí určitá omezení, o kterých je dobré vědět.

Zobrazit celý článek

Komu je určeno úrazové pojištění?

Přidáno 06.06.2016

Nabídky od pojišťovacích agentů se na nás dennodenně valí ze všech stran a je těžké si vybrat výhodný produkt, který má opravdu smysl. Kromě zákonem povinných pojištění existují i takové, nad kterými se vyplatí minimálně uvažovat. Ne vždy je dobré spoléhat pouze na vlastní úspory nebo čekat, že zrovna vám se nic nemůže stát.

Zobrazit celý článek

Naučte se vystupovat ze své komfortní zóny

Přidáno 10.05.2016

V životě jsou věci, které děláme rádi a baví nás to. Pak jsou tu ale i ty, které nás nebaví, bereme je jako nutné zlo a odkládáme je mnohdy až do doby, kdy už je prostě splnit musíme. Většina lidí se soustředí právě na tu první kategorii, což je vcelku přirozené. Pokud ale budete dělat jen to, při čem se cítíte pohodlně a zavřete si dveře na první pohled nekomfortním záležitostem, můžete se připravit o spoustu příležitostí a zážitků.

Zobrazit celý článek

Hlavní faktory, podle kterých si Češi vybírají eshop

Přidáno 09.05.2016

Každý, kdo provozuje vlastní eshop, touží po spokojených zákaznících, kteří se budou opakovaně vracet. Česká republika však patří mezi země s největším podílem aktivních eshopů k počtu obyvatel a prosadit se v tak obrovské konkurenci stojí mnoho úsilí. Asociace pro elektronickou komerci (APEK) provedla výzkum, aby zjistila, dle jakých faktorů Češi vybírají eshop, ve kterém si objednají své zboží.

Zobrazit celý článek

Jak bezpečně platit kartou na internetu

Přidáno 18.04.2016

Rozvoj technologií je v poslední době na velmi vysoké úrovni a co je dnes horkou novinkou, zítra může být zastaralým. Obrovský vývoj zaznamenaly i způsoby prodeje a plateb na internetu. Mnoho lidí má stále zakořeněný názor, že platit kartou na internetu může pouze šílenec, neboť data jsou velmi snadno zneužitelná a celý proces nemá s bezpečností vůbec nic společného. A co kdybychom vám nyní řekli, že v současné době je tato metoda možná jednou z nejbezpečnějších vůbec?

Zobrazit celý článek

Finanční novinky v roce 2016

Přidáno 07.03.2016

V letošním roce nás čeká množství změn, které se týkají financí. Velký význam mají především pro podnikatele, kteří mají nově povinnost kontrolních hlášení k dani z přidané hodnoty a čekají je zvýšené minimální platby na zdravotní a sociální pojištění. Mezi další změny patří například zvýšení minimální mzdy, daňové slevy na děti a jednorázový příspěvek k penzi pro důchodce.

Zobrazit celý článek

Jak nepřijít o podporu u stavebního spoření

Přidáno 08.02.2016

Pokud máte uzavřené stavební spoření, měli byste koncem roku zpozornět. Využijte toho, že se výše státní podpory určuje dle uspořené částky a získejte tak její maximální možnou výši. Je však potřeba dodržet termíny a vložit peníze na účet nejpozději do konce prosince.

Zobrazit celý článek

Jak uspět, i když všude slýcháte “ne”

Poslední dobou přibývá mladých podnikatelů, kteří mají skvělý nápad. S obrovským nadšením se do toho pustí, připravují si velké business plány, marketingové strategie a jednoduše míří vysoko. Až 95% z nich však ve velmi krátké době skončí, nedotáhnou svůj projekt do cíle a vzdají to. Proč? Nevydrží slýchat věčné demotivující věty typu: To nedokážeš! Nemáš na to! Nemám zájem! NE! Jak nastartovat úspěšnou kariéru a neztratit motivaci?

Zobrazit celý článek

Nesrovnávejte se s ostatními, ale sami se sebou

Máte svůj cíl, ale chybí vám prožitek z vlastní cesty za jeho splněním? Jste stále znepokojeni úspěchy druhých a začínáte o sobe pochybovat? A co kdyby vám někdo řekl, že za tím ve většině případů stojí jeden jediný aspekt. Mnoho lidí má potřebu se neustále srovnávat s ostatními a navíc dle toho ještě hodnotí svůj vlastní úspěch či neúspěch, proč?

Zobrazit celý článek

Už máte svoji finanční rezervu?

Protože všichni chceme žít plný a spokojený život, tak slovo "peníze" nemůžeme považovat za sprosté slovo. Peníze nám totiž pomáhají žit svobodnější a spokojenější život. Jak si ale žít svobodněji a spokojeněji, když naše výdaje přesahují naše příjmy? 

Zobrazit celý článek

Neprodávejte svůj čas, šetřete si ho pro sebe

Říká se, že nejcennější komoditou, kterou máme, je čas. Všichni ho máme stejně, den každého má čtyřiadvacet hodin. Hodin, které můžeme využít k realizaci svých snů a uskutečňování své úspěšné cesty, nebo hodin, které vyměníme za mnohdy neodpovídající finanční odměnu.

Zobrazit celý článek

Osobní rozvoj a proč se jím zabývat?

Osobní rozvoj by měl být prevencí, ale také i lékem pro duševní rovnováhu. Osobní rozvoj předchází pocitu nespokojenosti. Pro člověka je jeho osobní růst tak přirozený, jako u samotné přírody, která se vyvíjí neustále. Na stejném principu funguje také i nekonečně se rozpínající se vesmír.

Zobrazit celý článek

Mějte se rádi, pomůže Vám to v životě

 

 

 

 

 

 

 

Když se na sebe ráno podíváte do zrcadla, pozdravíte mile to, co tam vidíte? Nebo snad nejste se sebou spokojeni? Nebo dokonce nemáte rádi své tělo?

Zobrazit celý článek

Příběh pana Skorochytrého

Pan Skorochytrý se jednoho rána probudil v pronajaté garsonce a zamyslel se nad tím, jestli by nebylo fajn přestat platit nájem a mít vlastní byt.

Zobrazit celý článek

Nespoléhejte na OSUD, vytvořte si život dle vlastních představ

Spoléhat se na osud sice může být uklidňující, nicméně ne vždy to v praxi také funguje. Mnozí lidé pak mají pocit, že je právě osud nechal takříkajíc na holičkách. Daleko jistější je tedy vzít svůj život do vlastních rukou. Potom totiž budete mít minimálně jistotu, že jste udělali vše pro to, abyste žili dle svých představ.

Zobrazit celý článek

Pojďme se podívat na investování

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V tomto článku zjistíte, že investování není vůbec tak složité, jak se na první pohled zdá. Dozvíte se, jaké typy investic existují a jak se v nich orientovat. Je velmi pravděpodobné, že tyto informace Vám pomohou vydělat peníze navíc.

Zobrazit celý článek

Jak utrácí Bill Gates?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vydělejte peníze navíc jenom tím, že o nich budete lépe přemýšlet. V tomto článku najdete několik tipů, které Vám pomohou vydělat peníze navíc.

Zobrazit celý článek

Vyznáte se v úvěrech?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Úvěry a půjčky jsou všude kolem nás. Každou chvíli jsme účastníky diskuzí na téma půjčovat si peníze nebo ne? Většinou je to starší generace, která říká: „Nepůjčuj si, kupuj si jenom to, na co máš!“Mají svým způsobem pravdu. Ale ne tak docela.

Zobrazit celý článek

Pojďme si projít Vaše pojistky

 

 

 

 

 

 

 

Pojistky jsou nástrojem k zabezpečení nahodilých a zpravidla nepříjemných událostí. Krádež, zničení majetku, smrt, invalidita a další. To všechno jsou věci, které si nikdo z nás nepřeje, ale občas se někomu přihodí. Proto jsou pojistky běžnou součástí našich výdajů. V tomto článku se dozvíte, jak mít pojistky správně nastavené – abyste neplatili zbytečně mnoho peněz pojišťovnám a aby Vám pojišťovny v případě škody zaplatily to, co budete potřebovat.

Zobrazit celý článek

Je obchod MLM vhodný právě pro Vás?

 

 

 

 

 

 

 

 

Strategie zvaná multi-level je stále opředená řadou stigmat a nepochopení. Lidé mají tendence přirovnávat tento model k takzvanému pyramidovému systému. Proč se mýlí? A jaké jsou výhody síťového marketingu?  

Zobrazit celý článek

      © 2017 - Zdeňka Štysová
Digitální obchodník
Zpět nahoru