Pro náš spokojenější život

Našimi dnešními činy tvoříme svoji zítřejší realitu!
Jste na štíru se svým časem, takže občas máte pocit, že Váš fyzický i psychický potenciál je vyčerpán?

Více informacíJak uspět, i když všude slýcháte “ne”

Poslední dobou přibývá mladých podnikatelů, kteří mají skvělý nápad. S obrovským nadšením se do toho pustí, připravují si velké business plány, marketingové strategie a jednoduše míří vysoko. Až 95% z nich však ve velmi krátké době skončí, nedotáhnou svůj projekt do cíle a vzdají to. Proč? Nevydrží slýchat věčné demotivující věty typu: To nedokážeš! Nemáš na to! Nemám zájem! NE! Jak nastartovat úspěšnou kariéru a neztratit motivaci?

Konstruktivní kritika vs. hateři

Se zvyšujícím se úspěchem přicházejí i lidé, kteří vám nepřejí a snaží se vás zarazit v rozletu. Říká se jim hateři. Tito lidé se snaží vyvolávat konflikty (především na internetu), kritizují vše, co jim problikne na monitoru a nikdy vás nedokáží posunout vpřed.

Naopak když vám někdo napíše konstruktivní kritiku, můžete se z ní hodně poučit a donutí vás se zlepšovat. Rozhodněte se tedy, které skupině věnujete svůj čas a energii. Má vůbec cenu zaobírat se hatery? Rozhodně ne, pouze vás začnou psychicky nahlodávat a vy o sobě začnete pochybovat. Když ale uslyšíte názor zkušenějších kolegů z oboru, můžete se poučit např. z jejich chyb a rozvíjet se.

Vydržte

Mnoho lidí si myslí, že úspěch podnikání záleží ve velké míře na talentu. Realita je taková, že téměř každý člověk je něčím výjimečný, ale pouze malá hrstka z nich je ochotna jít s kůží na trh a ještě menší z nich se nevzdá po prvním neúspěchu.

V začátcích není až tak důležité, jaká jsou vaše čísla, ale především vaše ochota neustále se zlepšovat, překonávat překážky a pokud spadnete na dno, vždy znovu vstát.

Velké plus pro vás může být konkurenční prostředí lidí, kteří jsou na tom aktuálně
lépe, než vy. Nic vás nedokáže namotivovat více, než touha být lepší. Pokud totiž jen na chvilku polevíte, ujede vám vlak, který budete jen těžko dohánět.

Zapamatujte si tuto památnou větu: Cesta k úspěchu není procházka růžovým sadem, potkají vás dílčí neúspěchy, různě obtížné překážky. Ale když se nevzdáte, budete na sobě tvrdě pracovat a budete trpěliví, dojdete ke svému cíli.

Tisknout stránku

      © 2017 - Zdeňka Štysová
Digitální obchodník
Zpět nahoru