Pro náš spokojenější život

Našimi dnešními činy tvoříme svoji zítřejší realitu!
Jste na štíru se svým časem, takže občas máte pocit, že Váš fyzický i psychický potenciál je vyčerpán?

Více informacíUž máte svoji finanční rezervu?

Protože všichni chceme žít plný a spokojený život, tak slovo "peníze" nemůžeme považovat za sprosté slovo. Peníze nám totiž pomáhají žit svobodnější a spokojenější život. Jak si ale žít svobodněji a spokojeněji, když naše výdaje přesahují naše příjmy? 

Finanční rezerva by měla být samozřejmostí, ale v praxi se ukazuje, že stále velké množství lidí operuje s velmi omezenou nebo v horším případě nulovou rezervou. V životě nás může zastihnout nečekaný vývoj údalostí a neplánované výdaje, které vám v takovém případě mohou pěkně zavařit a zkomplikovat život. 

Pokud nemáte žádnou finanční rezervu, tak rozhodně začněte používat:

Pravidlo 10%

Tato metoda umožní komukoliv, bez ohledu na výši jeho příjmů, postupně vytvářet finanční rezervu. Vytvořte si nový návyk a z každého příjmu si odkládejte 10% (popř. jinou část) bokem. Možná se vám nyní může zdát, že z desetiny měsíčního platu toho moc nenaspoříte, ale sami uvidíte, že během několika let budete mít vytvořenou železnou rezervu a na účtu ani nepoznáte, že dáváte nějaké peníze stranou.

Abyste předešli pokušení využít spořící částku jinak, je nejlepší si zřídit rovnou trvalý příkaz, aby Vám oněch 10% odešlo na spořící účet hned poté, kdy obdžíte svoji výplatu. 

Každý úspěch začíná prvním krokem. Nehleďte tak primárně na výši vašeho vkladu, ale spíše na jeho pravidelnost. Po určité době to pro vás bude již zcela automatické a vy budete na nejlepší cestě k finanční nezávislosti.

Udržujte si pořádek ve financích

Přestože všichni přesně víme, jaké jsou naše příjmy, už málokdy máme takový přehled i o výdajích. Na internetu existuje v dnešní době mnoho bezplatných aplikací, díky kterým můžete mít perfektní přehled o každé koruně, která opustí vaši peněženku.

Navíc získáte i neocenitelnou možnost analyzovat výdaje v jednotlivých ročních obdobích a konkrétních kategoriích, což vám pomůže při stanovení optimální výše vaši finanční rezervy.

Nesahat!

Peníze, které si postupně naspoříte z 10% každého vašeho příjmu, by měly sloužit především jako rezerva pro případ nouze. Nenechte se zlákat výhodnou nabídkou televize s úhlopříčkou dva metry a zapomeňte, že nějaké prostředky bokem vůbec máte.

Jejich úloha přijde až ve chvíli, kdy snížíte veškeré výdaje na nutné minimum a přesto se vám nedaří vyrovnat a stabilizovat rozpočet. Pokud přeci jen dojde na čerpání peněz ze spořícího účtu, snažte se co nejrychleji opět vyrovnat původní částku.

Ještě jedna věc, neodkládejte to a začněte si spořit hned. Od tohoto okamžiku.

 

Líbí se Vám můj článek? Tak mu dejte svůj hlas na sociálních sítích!

Chcete si začít vytvářet svoji finanční rezervu? Tak se pod tímto článkem přihlaste!

 

Chci se přihlásit


Tisknout stránku

      © 2017 - Zdeňka Štysová
Digitální obchodník
Zpět nahoru