Pro náš spokojenější život

Našimi dnešními činy tvoříme svoji zítřejší realitu!
Jste na štíru se svým časem, takže občas máte pocit, že Váš fyzický i psychický potenciál je vyčerpán?

Více informacíTipy pro úspěšnější den

Přidáno 18.08.2020

Pokud ráno vykročíte z postele špatnou nohou, potáhne se to s vámi po celý den. Naopak když vykročíte tou správnou, obvykle se vám vše daří a jste šťastní, plní energie. Je to tak? Je prokázané, že to, co děláme ráno, má obrovský vliv na celý náš den. Jaké návyky si osvojit, abyste vždy vykročili tou správnou nohou?

Vstávejte brzo

Ráno je člověk nejproduktivnější. Když pokaždé zvládnete udělat ten pro vás nejtěžší úkol, který máte na celý den naplánovaný, budete po zbytek dne už s vědomím, že máte “své splněno”.

Brzké vstávání má i další výhody. Není nic horšího, než vstávat “na doraz”. Poté nic nestíháte, jste ve stresu, zapomenete na tisíc dalších věcí… Tudy cesta prostě nevede. Udělejte si dobrou snídani, projděte si svůj denní plán, dejte si sprchu. Věnujte nějaký čas sobě.

Neodkládejte věci na později

Udělám to zítra. Teď ne. Potom. Když budete odkládat činnost, do které se vám zrovna moc nechce a která vás neláká, stejně se jí nezbavíte. Dříve či později vás dožene a vy, celí zpruzení, se budete snažit dohnat něco, co už mělo být hotové. Najednou je na to méně času, nedáte si tak záležet, odfláknete to. Stojí to za to? :)

Cvičení

Většina z vás prosedí i několik hodin u počítače. A teď ruku na srdce, kdo při tom dodržujete správnou pozici těla? Svaly tuhnou, ochabují. Pohyb je něco, co potřebujeme a je dobré si na něj vyhradit nějaký čas.

Úspěšní lidé často vstávají velmi brzy, aby si stihli zacvičit, aby se proběhli, dali si studenou sprchu. Ale není to pro ně útrapa, naopak. Je to zásobárna energie, ze které čerpají po zbytek dne.

Tisknout stránku

      © 2017 - Zdeňka Štysová
Digitální obchodník
Zpět nahoru