Pro náš spokojenější život

Našimi dnešními činy tvoříme svoji zítřejší realitu!
Jste na štíru se svým časem, takže občas máte pocit, že Váš fyzický i psychický potenciál je vyčerpán?

Více informacíPříběh pana Skorochytrého

Pan Skorochytrý se jednoho rána probudil v pronajaté garsonce a zamyslel se nad tím, jestli by nebylo fajn přestat platit nájem a mít vlastní byt.

Měl stabilní zaměstnání, také něco našetřeno, a když jsou ty úrokové sazby hypoték teď tak výhodné…..

Následujících pár týdnů strávil procházením inzerátů s byty a prohlídkami vyhlídnutých bytů. Když si konečně byt vybral, začal s majitelem licitovat o ceně. Poté, co se konečně domluvili,  realitní makléř začal požadovat rezervační poplatek.

Pan Skorochytrý podepsal rezervační smlouvu, ale rezervační poplatek prozatím nezaplatil a začal se shánět po nejvýhodnější hypotéce.

Prošel inzerci, prošel webové stránky bank a rozhodl se po malou a dynamickou banku, která inzerovala nejnižší úroky. 

Vyrazil tedy na pobočku. Usměvavá paní na pobočce se pana Skorochytrého hned ujala. Probrala s ním jeho požadavky. Pan Skorochytrý už měl z domova promyšleno, jakou bude chtít dobu fixace a tak jednání probíhalo celkem hladce, než došlo na otázku životního pojištění. Pan Skorochytrý už jedno měl několik let uzavřeno, ale bankéřka trvala na svém, že životní pojištění  sjednané u malé dynamické banky musí být, jinak by sazba byla výrazně vyšší, než se klient dočetl na stránkách. Pan Skorochytrý se tedy vymluvil, že si věc potřebuje ještě rozmyslet, a odešel rozhodnut, že si najde banku, kde životní pojištění chtít nebudou. Před odchodem ještě podepsal té milé paní nějaké papíry o tom, že s tím projednala nabídku.

Další den pan Skorochytrý vyrazil na pobočku jiné, banky. Sazba hypotéky byla o trochu vyšší, než v první bance, ale byla vcelku rozumná a hlavně – nikdo po něm nechtěl životní pojištění. Dohodl si s bankéřem schůzku na zítřek, druhý den dopoledne si vyzvedl u mzdové účetní potvrzení o příjmu a přišel do banky. Mladý bankéř s profesionálním vystupováním s panem Skorochytrým vyplnil žádost, vzal si potvrzení o příjmu a domluvil se na dodání podkladů k bytu.

Aby realitní kancelář podklady k bytu připravila, musel už pan Skorochytrý zaplatit rezervační poplatek. Jelikož měl našetřenou skoro čtvrtinu ceny bytu, zaplatil okamžitě. Realitní kancelář tedy neprodleně připravila podklady, které byly neprodleně předloženy bance.

Týden si nic nedělo. Druhý týden se také nic nedělo a tak pan Skorochytrý vyrazil na pobočku, zeptat se, kdy bude jeho hypotéka připravena k podpisu. Jak se objevil ve dveřích, mladému bankéři ztuhl na rtech profesionální úsměv. Vše, co od klienta dostal, již před čtrnácti dny odeslal na centrálu, ale centrála žádost o hypotéku zamítla. Neřekla mu však, proč a sdělení zamítavého stanoviska klientovi je přece otázkou jeho profesionality.

Pan Skorochytrý se tedy vydal zpět do pronajaté garsonky a cestou potkal bývalého spolužáka, dnes hypotečního makléře. Svěřil se mu se svou anabází a hypoteční makléř začal tušit, odkud vítr fouká. Dooporučil panu Skorochytrému, aby si nechal udělat výpis z úvěrových registrů.

Když výpis přišel, tušení se změnilo téměř v jistotu. Rozjednaná žádost o spotřebitelský úvěr půl roku stará. Dvě rozjednané žádosti o kreditní kartu, jedna rozjednaná žádost o hypotéku a jedna zamítnutá.

Pan Skorochytrý si vzpomněl, že před půl rokem uvažoval o spotřebitelském úvěru a pak si to rozmyslel a do své banky ani nezavolal, že žádost ruší. V obchodním centru ho několikrát oslovily atraktivní slečny s nabídkou kreditní karty. On jim sice něco podepsal, ale karty přece nikdy neaktivoval. V první bance také „něco“ podepsal. Není divu, že bance, pro kterou se rozhodl, byl podezřelý. Navíc u nich neměl ani vedený účet.

Kamarád hypoteční makléř pro pana Skorochytrého pak vymyslel jediné schůdné řešení. Obrátil se na starou, méně dynamickou banku, kde měl pan Skorochytrý již několik let účet a chodila mu tam výplata. Banka mu zohlednila dlouholeté zasílání výplaty a hypotéku schválila. Sazba sice nebyla zcela dle představ pana Skorochytrého, dokonce si musel udělat přes banku i životní pojištění, ale alespoň mu nepropadla rezervační záloha a byt úspěšně koupil.

 

Líbí se Vám tento článek? Pak mu dejte svůj hlas na To se mi líbí!

Víte, že Vás čeká koupě domu nebo bytu? Pak neváhejte s spojte se se mnou níže!

Chci pomoci
Tisknout stránku

      © 2017 - Zdeňka Štysová
Digitální obchodník
Zpět nahoru