Pro náš spokojenější život

Našimi dnešními činy tvoříme svoji zítřejší realitu!
Jste na štíru se svým časem, takže občas máte pocit, že Váš fyzický i psychický potenciál je vyčerpán?

Více informacíNaučte se vystupovat ze své komfortní zóny

Přidáno 10.05.2016

V životě jsou věci, které děláme rádi a baví nás to. Pak jsou tu ale i ty, které nás nebaví, bereme je jako nutné zlo a odkládáme je mnohdy až do doby, kdy už je prostě splnit musíme. Většina lidí se soustředí právě na tu první kategorii, což je vcelku přirozené. Pokud ale budete dělat jen to, při čem se cítíte pohodlně a zavřete si dveře na první pohled nekomfortním záležitostem, můžete se připravit o spoustu příležitostí a zážitků.

Co je to komfortní zóna

Komfortní zóna představuje jakousi bublinu, ve které jsou zahrnuty veškeré aktivity, při kterých se cítíte pohodlně a jakákoliv odchylka už přináší určitou míru nepohodlí. Z každodenního života můžeme uvést příklady jako je využívání automobilu pro každý přesun, smíření se s nízkým platem, ale za to jistou prací u stávajícího zaměstnavatele, odmítání dobrodružných a cestovatelských nabídek nebo jenom nedůvěra v nové věci a pokrok.

Jak a proč vystupovat ze své komfortní zóny

Dělat věci co nejpohodlněji je přirozené. Mnohdy už si však neuvědomujeme, že se tím připravujeme o spoustu nových zážitků, přátel a možností. Zkuste místo autem vyrazit do nedaleké práce tramvají nebo na kole. Ano, bude potřeba vyvinout nějakou aktivitu a dojít např. na zastávku, ale snadno se může stát, že právě v MHD narazíte na vašeho budoucího partnera, po kterém už tak dlouho toužíte. Nasedněte místo za volant za řídítka vašeho kola a udělejte tak něco pro své zdraví. Za pár měsíců si vybudujete takovou fyzičku, kterou vám budou kolegové v práci závidět.

Jste student a nechce se vám využít možnosti mezinárodního programu Erasmus? Vydejte se do neznámé země sám, poznávat novou kulturu, styl života a třeba si zde kromě životních zkušeností najdete i spoustu přátel, nebo zajímavou pracovní pozici.

Naučte se dělat i to, co vás nebaví, nebo se vám zdá na první pohled náročné. Nejen, že často zjistíte, že na tom nic není, ale zároveň zažijete i to, na co budete do konce života vzpomínat. Udělejte každý den něco, do čeho se vám nechce. Může to být třeba studená sprcha, ale vytrvejte. Jedna projížďka na kole, nebo jedna sprcha nic nezmění, jde především o váš přístup k životu.

A platí tu jedno moudré poučení od úspěšných: "O Vašem úspěchu rozhoduje to, co uděláte, až se Vám nebude chtít!"

Tisknout stránku

      © 2017 - Zdeňka Štysová
Digitální obchodník
Zpět nahoru