Pro náš spokojenější život

Našimi dnešními činy tvoříme svoji zítřejší realitu!
Jste na štíru se svým časem, takže občas máte pocit, že Váš fyzický i psychický potenciál je vyčerpán?

Více informacíJak bezpečně platit kartou na internetu

Přidáno 18.04.2016

Rozvoj technologií je v poslední době na velmi vysoké úrovni a co je dnes horkou novinkou, zítra může být zastaralým. Obrovský vývoj zaznamenaly i způsoby prodeje a plateb na internetu. Mnoho lidí má stále zakořeněný názor, že platit kartou na internetu může pouze šílenec, neboť data jsou velmi snadno zneužitelná a celý proces nemá s bezpečností vůbec nic společného. A co kdybychom vám nyní řekli, že v současné době je tato metoda možná jednou z nejbezpečnějších vůbec?

Proč platit na internetu kartou?

Kromě bezpečnosti jsou zde další výhody, které rozhodně nejsou zanedbatelné. Jednou z nejvýraznějších je rychlost. Po autorizování transakce má obchodník téměř okamžitě peníze, popřípadě potvrzení o přijetí platby u sebe a může vám zboží obratem expedovat, elektronické produkty budete mít ke stažení okamžitě.

Další výhodou je komfort. Jistě, můžete si zvolit jako způsob úhrady dobírku, ovšem budete si muset v bankomatu vybrat dostatek financí a dávat pozor, abyste obnos peněz někde neztratili. V případě problémů také bývá online platba lépe prokazatelná a existují různé garanční reklamační programy.

Bezpečnost až na prvním místě

Doba, kdy bylo zneužití karty jednoduchou záležitostí, je už dávno pryč. Tehdy stačilo do online formuláře zadat číslo karty, její datum expirace a pokud se snažil být prodejce v rámci možností zabezpečený, požadoval i tzv. CVV / CVC kód, což je trojčíslí na rubové straně karty. Problém nastal tehdy, když se ke kartě dostal neoprávněný člověk a tyto údaje si opsal. Poté mu již nic nebránilo v tom, aby si splnil svůj dětský sen v nějakém tom eshopu.

V poslední době se napříč bankami rozšířil nový způsob zabezpečení, který se jmenuje 3D Secure. Princip spočívá v tom, že obchodník se vůbec nedostane k vašim údajům. Celá platba je přesměrována na banku, která obchodníkovi pouze sdělí informaci, zda platba byla autorizována a peníze jsou tak na cestě nebo nikoliv. Kromě toho je přidán další ochranný prvek ve formě SMS kódu, který je třeba při zadávání platby vyplnit.

Možností, jak platit kartou na internetu je dnes velké množství. V tomto článku jsme se zaměřili na přímou platbu kartou, ovšem lze využít třeba i elektronické peněženky, kam si zašlete určitý obnos financí, kterými poté platíte. V neposlední řadě jde většina karet zablokovat proti platbám na internetu.

Ať už zvolíte jakýkoliv způsob, vždy pamatujte na klasický selský rozum. Nakupovat u ověřených obchodníků, nezadávat svůj PIN, číslo karty a podobné informace do nedůvěryhodných formulářů a udržovat si své finance pod kontrolou.

Tisknout stránku

      © 2017 - Zdeňka Štysová
Digitální obchodník
Zpět nahoru