Pro náš spokojenější život

Našimi dnešními činy tvoříme svoji zítřejší realitu!
Jste na štíru se svým časem, takže občas máte pocit, že Váš fyzický i psychický potenciál je vyčerpán?

Více informacíJak nepřijít o podporu u stavebního spoření

Přidáno 08.02.2016

Pokud máte uzavřené stavební spoření, měli byste koncem roku zpozornět. Využijte toho, že se výše státní podpory určuje dle uspořené částky a získejte tak její maximální možnou výši. Je však potřeba dodržet termíny a vložit peníze na účet nejpozději do konce prosince.

Zájem o stavební spoření klesá

Výše státní podpory je závislá na uspořené částce, ze které se vám při splnění podmínek připočte 10%, a to až do celkové částky dva tisíce korun ročně. V posledních letech však počet nově uzavřených smluv klesá. Výše maximální státní podpory se před rokem 2011 ještě pohybovala kolem 4500 Kč a postupně klesala na 3000 Kč a současných 2000 Kč. Když k tomu ještě přidáme zdanění úroků z vkladů, které mnoho lidí odradilo, není se čemu divit.

Lidé dnes své peníze raději investují jiným směrem, a to hlavně do dluhopisů a akcií. Meziroční pokles zájmu o stavební spoření se pohybuje kolem 23% a nadále reaguje především na snižování maximální výše státní podpory.

Na co si dát pozor

Rozhodnete-li se uzavřít stavební spoření, je vhodné do konce kalendářního roku připsat na účet takovou částku, abyste měli nárok čerpat maximální výši státní podpory.

Smlouva je obvykle vázána na období šesti let a s jejím dřívějším vypovězením nejenže ztrácíte všechny připsané zálohy státní podpory, ale čeká vás i tučný poplatek od spořitelny.

Nově lze vypovědět smlouvu svých nezletilých dětí bez nutnosti souhlasu soudu, který byl dříve povinný. Je tedy možné dostat se ihned k penězům, ovšem podstatně nevýhodným způsobem. Než uzavřete novou smlouvu o stavebním spoření, pečlivě zvažte všechny podmínky a snažte se zbytečně nepřijít o nabízené bonusy.

Tisknout stránku

      © 2017 - Zdeňka Štysová
Digitální obchodník
Zpět nahoru